fbpx

Napísal 16:05 Vlna inšpirácie

Top 10 YouTube kanálov o háčkovaní, ktoré sa oplatí sledovať

Mnoho šikovných popletiek sa naučilo háčkovať práve vďaka YouTube. Aby ste aj vy prekonali ťažké začiatky alebo sa dostali na vyššiu úroveň, jednoznačne vám odporúčame sledovať nasledujúce kanály.

Lexie Loves Stitching

Volám sa Alexandra a v roku 2016 som na Facebooku založila komunitu začiatočníkov v háčkovaní. Sama som sa naučila háčkovať na YouTube.

Takto sa začína krátky popis kanála Lexie Loves Stitching, ktorý má v súčasnosti vyše 10-tisíc odberateľov.

Alexandra svojim sledovateľom popisuje, ako s háčkovaním začať a ako urobiť prvé očká. Po základoch prichádzajú návody na jednoduché vecičky, ako je detský svetrík, nákupná taška alebo rôzne dekorácie.

Na tomto kanáli sa nám mimoriadne páči, že Alexandra zverejňuje aj podcasty. Takže ak vám viac vyhovuje inštrukcie len počúvať, hneď teraz si kanál vyhľadajte.

Urob si sám – DIY Slovak (SK)

Hoci tento kanál nie je výlučne len o pletení a háčkovaní, nájdete tu niekoľko videí pre začiatočníkov aj množstvo skvelých návodov. Vďaka nim si budete vedieť uháčkovať rozličné šály (vzorované, viacfarebné, jednoduché letné šatky), čiapky alebo doplnky – napríklad náramky či obaly na telefón.

Na kanáli je skvelé to, že háčkovacie návody striedajú iné užitočné rady, ktoré môžu byť príjemnou zmenou ručných prác. Veď prečo neskúsiť výrobu vlastného mydla alebo batikovaného trička?

Za veľké plus považujeme, že kanál je v slovenčine, takže si nebudete musieť robiť starosti s cudzím jazykom.

DomiCrochet (SK)

Podobne ako Alexandra, aj Dominika sa naučila háčkovať vďaka internetovým videám. A teraz chce s háčkovaním pomôcť iným. Paradoxne však na tomto kanáli žiadne inštrukcie pre začiatočníkov nenájdete. Ak už však ovládate základné stehy a očká, Dominikin kanál bude niečo pre vás.

Nájdete tu návody na čiapky, šály alebo ponožky. Na svoje si prídu mamy alebo staré mamy, pretože súčasťou kanála sú aj návody na detské veci (čiapky, topánočky, svetre). No a ak chcete svoj šatník oživiť skutočne nevšedným kúskom, uháčkujte si podľa Dominikinho návodu letné šortky, top alebo bikiny. Kanál je v slovenčine, čo je len ďalším plus.

Marinella Marifu6a

Tento kanál odporúčame začiatočníkom aj pokročilým. Nájdete tu totižto všetko – od návodov k prvým očkám až po náročnejšie postupy. Vďaka videám si môžete skúsiť uháčkovať napríklad šaty, top alebo sukňu. Poslúžiť vám môžu aj recenzie na rôzne typy priadzí.

Ak máte deti, tento kanál bude je niečo pre vás. Marinella sa totižto so sledovateľmi podelila aj o návody, vďaka ktorým dcérke vyrobila vankúš, topánky alebo župan s motívom jednorožca.

Kanál je v angličtine, preto sa budete musieť popasovať s cudzím jazykom. Oproti iným sa však líši v tom, že inštruktorka nehovorí, len písomne popisuje, čo v detailnom zábere robí.

Vladia Winkler (SK)

Podobne ako takmer všetky ostatné kanály, aj na tomto autorka prináša množstvo rád pre začínajúcich i skúsených milovníkov háčkovania. Okrem návodov na retiazku alebo krátky či dlhý stĺpik si môžete neskôr podľa jej inštrukcií uháčkovať pončo, rukavice pre dieťatko alebo čiapku.

Pre tých z vás, ktorí nehovoria po anglicky, je veľkou výhodou, že inštruktorka je Slovenka. A čo je ešte lepšie, návody spolu s ilustračnými fotografiami zverejňuje aj na svojom blogu. Takže ak radšej čítate, než počúvate, môžete si inštrukcie pozrieť práve tam.

HopefulHoney

Hneď na začiatok treba povedať, že Olivia – inštruktorka na kanáli HopefulHoney – už nie je v háčkovaní začiatočníčkou. No o to viac inšpiratívnych nápadov môžete od nej čakať. Nám sa najviac páči to, že kým iné dámy ponúkajú návody na konkrétne vecičky, Olivia sa upriamuje predovšetkým na netradičné stehy a vzory.

Jej kanál je plný videí, vďaka ktorým sa naučíte háčkovať napríklad srdcový, diamantový alebo hviezdicový vzor. A pri ktorom kúsku oblečenia alebo dekorácii motív použijete, je na vás.

Crochet Beignet

Ak ste čítali náš článok o najlepších knihách o háčkovaní, iste si spomeniete na publikáciu  Learn to Crochet, Love to Crochet od Anny Wilkinson. No a podobne ako táto kniha, aj kanál Crochet Beignet sa upriamuje zväčša na popularizáciu háčkovania.

V praxi to znamená, že tu nájdete množstvo návodov na trendové čelenky, podkolienky alebo náhrdelníky.

Začiatočníci si môžu pozrieť video, v ktorom inštruktorka vysvetľuje úplné základy háčkovania.

HappyBerry Crochet

O tom, že sa kanál HappyBerry Crochet skutočne oplatí sledovať, svedčí vyše 600-tisíc odberateľov a množstvo návodov na praktické aj okrasné veci. Inštruktorka Laura Eccleston vám ukáže, ako si uháčkovať detský svetrík alebo palčiaky.

No celkom bežne sa u nej objavujú návody na rôzne dekorácie – napríklad na veľkonočné a vianočné ozdoby, náušnice alebo tekvice v „životnej“ veľkosti.

V porovnaní s inými kanálmi robia HappyBerry Crochet výnimočným návody na populárnu amigurumi techniku, ktorá sa zameriava na háčkovanie zvieratiek a postavičiek.

Okrem samotného háčkovania sa Laura venuje aj recenziám na rôzne typy priadzí.

The Crochet Crowd

Ak ste si doteraz mysleli, že háčkovanie nie je nič pre mužov, tento kanál vás vyvedie z omylu. Jeho sprievodcom je Mikey a jeho výtvory sú dôkazom toho, že nadaní muži oproti ženám vôbec nezaostávajú.

A čo na tomto kanáli odporúčame sledovať? Jednoznačne návody na prikrývky, oblečenie a iné praktické veci. Odhliadnuc od samotného obsahu sa nám páči, že Mikeyho videá sú zaradené do niekoľkých skupín podľa úrovne zručností či podľa konkrétnych vecičiek.

Bella Coco

Veľa háčkovacích kanálov sa upriamuje skôr na začiatočníkov. No keď narazíte na Bella Coco, buďte si istí, že tu nájdete ľahké aj náročné postupy. Autorka blogu Sarah-Jayne sa totižto svojím obsahom prihovára ľuďom zo všetkých úrovní.

Okrem tradičných návodov na babičkine štvorce, oblečenie či rôzne stehy sa môžete tešiť aj na recenzie priadzí alebo odporúčania na osvedčené náčinie.

(Visited 8 624 times, 3 visits today)