fbpx

Napísal 16:01 Ručne zručne

Milujete kozmetiku a líčenie? Na tieto háčkované pomôcky nedáte dopustiť

Háčkované odličovacie tampóny sú nielenže ekologické, ale aj veľmi pekné. Presvedčte sa v našom výbere, do ktorého sme zaradili niekoľko vecičiek pre milovníčky kozmetiky a líčenia.

Odličovacie tampóny

Odličovacie tampóny nemusia byť len praktické, ale aj veľmi pekné. Veď napokon, svedčia o tom výtvory popletky Rebeky, ktorá si ich uháčkovala v pastelovej žltej a fialovej.

A ako sama tvrdí, postup je veľmi jednoduchý a uháčkovať jeden takýto tampón vám potrvá 10 minút. Na začiatku sa však nenechajte pomýliť, pretože Rebeka nevytvorila magický kruh. Vzor pozostáva z jednoduchých retiazkových očiek, ktoré postupne vytvoria kruhový tvar.

Rebeka vysvetľuje postup detailne a pomaly, vďaka čomu sa vám bude háčkovať oveľa jednoduchšie.

Na zhotovenie takýchto odličovacích tampónov si prichystajte priadzu zo 100 % bavlny a háčik veľkosti 4 mm.

Obal na mydlo

Okrem mydla na ruky si teraz bežne kúpite aj mydlo na telo či tuhý šampón, ktorý má tvar mydla. Preto ak nechcete mať kozmetiku len tak hocikde položenú, dobre si ju uschovajte.

Na odloženie mydiel vám poslúži tento háčkovaný obal, ktorý si zhotovíte za necelú hodinu.

Čo sa týka priadze, prichystajte si 100 % bavlnu, ktorá skvelo absorbuje vodu, a preto je vhodná aj na uskladnenie použitého mydla. Na jeden obal vám postačí polovica klbka. Okrem neho majte poruke háčik veľkosti 5 mm.

Háčkovať začínate od spodnej časti smerom nahor. V hornej časti nechajte po obvode niekoľko väčších očiek, cez ktoré prevlečiete jednoduchú retiazku. Tá slúži na stiahnutie vrecka a zavesenie.

Kozmetická taštička

Nebudeme vám klamať, uháčkovať si túto kozmetickú taštičku nebude jednoduché. Popletka z kanálu HappyBerry Crochet totižto vytvára vlnitý steh a ako náčinie jej slúži 5-milimetrový tuniský háčik. Oproti klasickým háčikom je tento dlhší, a tak sa naň naraz zmestí viac očiek.

Pokiaľ ide o priadzu, vyberte si takú, s ktorou sa vám bude dobre pracovať. Keďže taštička pozostáva z dvoch častí, najprv si uháčkujte tie a následne ich po bokoch zošite. Základ máte hotový a teraz prichádza na rad prišívanie zipsu.

No a posledný krok môžete a nemusíte robiť.

Popletka si totižto taštičku vystlala pekným fialovým puzdrom, ktoré dotvára jej jedinečný vzhľad. Urobila to však naozaj šikovne – puzdro navliekla z vrchnej strany a potom celú taštičku otočila. Veď nakoniec, uvidíte to v tomto návode.

Mini uteráčiky

Hovorí vám niečo pojem rybí steh? Ak nie, nič sa nedeje. Pri háčkovaní týchto mini uteráčikov sa naučíte, ako na to. Pomôže vám v tom postup od popletky Carolyn, ktorá na svojom blogu The Purple Poncho uvádza návod na mini uteráčik háčkovaný práve rybím stehom.

Vezmite si bavlnenú priadzu ľubovoľnej farby, háčik veľkosti 3,75 mm, ihlu a môžete začať.

Súčasťou návodu sú inštrukcie k prvému, druhému riadku a od riadku 3 až po 21 bude háčkovanie rovnaké. Následne uháčkujte podľa postupu riadok č. 22 a na záver urobte okolo všetkých strán pevné očká.

Zdroj: Thepurpleponcho.com

Mini uteráčiky sú dlhé 21,5 cm a široké 18 cm. Využijete ich najmä večer, keď budete odličovať make-up. Tvár by sa totižto mala vždy utierať do čistého uteráku. No a keď si ich uháčkujete do zásoby, vždy budete mať nejaký k dispozícii a nemusíte ich zakaždým prať.

Obal na štetce

Máte veľa štetcov na líčenie a vždy zostávajú len tak niekde pohodené? Uháčkujte si takýto šikovný obal zo 100 % bavlnenej priadze. Aby ste ho trochu oživili, môžete skombinovať dve kontrastné farby. Jednou uháčkujete väčšiu časť puzdra a druhou urobíte okraje a priehradky.

Okrem priadze si prichystajte ihlu, nožnice a háčik veľkosti 3,75 mm a môžete sa pustiť do práce.

Na začiatok si uháčkujte kúsok, ktorý bude mať na šírku 25 stehov. Po deviatich riadkoch prichádza na rad háčkovanie dvojitého stĺpika. Tento postup sa stále opakuje, no neskôr sa počet stehov znižuje, pretože jedna strana obalu má trojuholníkový tvar.

Keď máte puzdro hotové, urobte po okraji steh s kontrastnou farbou.

Ďalším krokom sú menšie puzdierka, ktoré tvoria priehradky na štetce. Ich veľkosť záleží od toho, aký štetec budete do nej ukladať. Preto si radšej urobte priehradky viacerých veľkostí – na menšie aj väčšie štetce.

Priehradky jednoducho prišite alebo priháčkujte k obalu. Na úplnom konci prišite do trojuholníkového cípu malú slučku a na vonkajšiu stranu obalu (zhruba do stredu) prišite gombík. Takýto patent slúži na zapínanie obalu.

Ak chcete namiesto puzdra menší košík, odporúčame vám tento návod. Na zhotovenie je ideálna tričkovlna a k tomu háčik veľkosti 5 alebo 5,5 mm.

Všetky potrebné vecičky na pletenie a háčkovanie si pohodlne nakúpite na našom popletenom e-shope mimib.sk.

(Visited 1 670 times, 1 visits today)