fbpx

Napísal 20:54 Vlna inšpirácie

Prinášame 8 skvelých návodov na háčkované topánočky pre bábätko

Nízke, vysoké, so šnúrkou či gombíkom. Vybrali sme pre vás osem zaujímavých návodov na rôzne druhy háčkovaných topánočiek pre bábätko, ktoré zvládnu aj začiatočníčky.

Popletené rady na úvod

Nezabúdajte na dôležitosť výberu vhodnej priadze, ktorú pri háčkovaní použijete.

Dbajte na to, aby išlo o kvalitný materiál, ktorý má čo najlepšie vlastnosti, nedráždi pokožku, nespôsobuje škrabanie a je dostatočne jemný. 
Ak si nie ste istá výberom, inšpirovať sa môžete naším podrobným prehľadom informácií o dostupných priadzach.

Voľba správneho typu priadze je kvôli jemnej detskej pokožke najdôležitejšia.

Rovnako postupujte aj pri výbere doplnkových časti topánočiek, ako napríklad očiek pre zvieratká alebo gombíkov.

Skúste tieto časti radšej vyšiť či uháčkovať. Ak zvolíte klasický plastový materiál, uistite sa, že dieťa nemôže gombíky a očká odstrániť a prehltnúť.

Teraz však už prejdime k sľúbeným návodom. Zo všetkých nás najviac oslovili nasledujúce:

Háčkované topánočky so zajačikom

Rozkošné háčkované topánočky v tvare zajačikov sú peknou myšlienkou na privítanie novonarodeného drobca. Takéto topánočky možno využiť napríklad na prvom fotení bábätka.

Pri háčkovaní sa zamerajte najmä na detaily, vďaka ktorým budú topánočky vyzerať úhľadne a originálne. Ušká, oči a ňufáčik nesmú chýbať.

Inšpirujte sa videonávodom na detské topánočky v tvare zajačikov od autorky Kateryna Crochetka. Ide o veľmi pekné a prepracované háčkované topánočky.

Topánočky s mini mašľou 

Ak ste sa pustili do háčkovania a máte topánočky hotové, pokojne k nim pridajte mašličku, ktorá vzhľad výrobku oživí a doplní.

Môžete ich vyrobiť v rôznych verziách, napríklad s modrou a ružovou mašľou pre chlapca alebo dievča, prípadne si vyberte neutrálnu farbu, ktorá je vhodná pre obe pohlavia. Pridajte na topánky viac mini mašličiek alebo jednu veľkú, buďte kreatívni.

Pomocou podrobne spracovaného návodu aj s popiskami postupu háčkovania od autorky Croby Patterns zvládnete topánočky uháčkovať ručne zručne.

Štýlové so šnúrkami

Predstavte si vášho drobca v krásnych topánočkách s háčkovanými šnúrkami.

Mnohí z nás na šnúrovacie tenisky nedajú dopustiť a v prípade, že by si chceli niektorí z vás vyskúšať háčkovanie týchto štýlových topánok, objavili sme pre vás šikovný návod, s ktorým to zvládnete aj vy.

Videli ste už takéto rozkošné háčkované šnúrky? Ak nie, tak si určite pozrite toto video, pomocou ktorého ich uháčkujete aj vy.

Háčkované topánočky v štýle kimono

Háčkované topánočky v štýle kimono patria medzi najjednoduchšie typy háčkovaných výrobkov. Pri troche snahy a dobrom návode k tomu ich uháčkujete v pohodlí domova len za pár minút.

Nezabudnite veľkosť topánočiek prispôsobiť nohám bábätka, aby drobcovi kimono topánočky dobre sadli.

Rozkošné a jednoduché – háčkované kimono topánočky môžete uháčkovať najrýchlejšie.

Háčkované topánočky s prasiatkom

Kto by nemiloval rozkošné prasiatka, navyše na krásnych háčkovaných topánočkách? V ďalšom návode od Croby Patterns sa dozviete, ako pomocou dvoch šikovných rúk uháčkovať prasiatkové detské topánky čo najjednoduchšie.
Vyskúšajte si uháčkovať topánočky, ktoré sa hodia aj k detskej háčkovanej čiapočke.

Ďalší skvelý návod od šikovnej Croby Patterns vám ukáže, ako uháčkovať topánočky na štýl prasiatka.

S gombíkom a pre začiatočníkov

Štýlové háčkované topánky podľa tohto návodu sú o niečo vyššie a na bokoch majú pridané gombíky. Ak sa bojíte použiť klasické gombíky, vyrobte si pár háčkovaných, ktoré potom k topánočkám jednoducho prišijete.

Jednoduchý návod je ideálny pre začiatočníkov. Profi popletky a popletkovia môžu takéto topánočky vylepšiť a prispôsobiť svojmu vlastnému štýlu.

Sandálky v kombinácii s flip-flopmi

Aj ľahučká letná obuv vyrobená pomocou háčkovania môže vyzerať takto rozkošne. 

Kombináciou flip-flopov a sandálok sa vám podarí uháčkovať ľahké a vzdušné letné topánočky. Nezabudnite na kombinácie farieb, aby ste zvýraznili “podrážku” a vrchnú časť. Sandálky budú vyzerať veľmi reálne.

Sandálky v kombinácii s flip-flopmi? Tieto z návodu od HappyBerry Crochet vyzerajú výborne.

Mini háčkované balerínky

A ďalšie topánočky do kompletnej výbavy sú balerínky. Háčkované balerínky vyrobíte jednoducho a veľmi podobne ako klasické topánočky.

Háčkovanie vám zaberie menej času, ale nezabudnite na dôležité detaily, ktoré pripomínajú skutočné balerínky – úplne znížený opätok, výrez na nohe až k palcom a oblejšia špička.

Háčkované mini balerínky pre malú princeznú si uháčkujete veľmi jednoducho. Stačí sa len držať tohto návodu.
(Visited 23 368 times, 1 visits today)