fbpx

Napísal 13:42 Ručne zručne

Pletenie v štýle XXL. Pozrite sa, čo všetko zvládnete upliesť vlastnými rukami

Ak si na chvíľku chcete oddýchnuť od ihlíc a háčikov, pletenia sa hneď vzdávať nemusíte. Môžete totiž vyskúšať takzvané XXL pletenie. Čím je špecifické? Potrebujete naň iba vaše vlastné ruky a mäkkučkú vlnu, vďaka ktorej si dokážete vyrobiť dečky, vankúšiky či osobné doplnky raz-dva. Prinášame vám inšpiratívne návody, ako na to.

Vankúšik

Prekrásny ručne robený vankúšik z merino vlny je skvelým doplnkom a hodí sa najmä do moderných obývačiek, spální i detských izbičiek. Vankúšik si môžete vyrobiť v rôznych farbách, no v rovnakom štýle – presne podľa tohto šikovného návodu. Vankúšiky tak budú k sebe dokonale ladiť.

S ručným pletením začnite zľahka a vyskúšajte si pletenie obliečky na vankúšik. Zdroj: Ohhio

Okrúhly vankúšik

Tento postup je o niečo zložitejší, ale výrobu okrúhleho vankúšika zvládnete hravo pomocou návodu známej autorky BeCozi. Zapamätajte si, aké farby prevažujú v interiéri vašich priateľov alebo blízkych, a vyrobte im takýto ručne pletený vankúšik na Vianoce či k narodeninám.

Okrúhly vankúšik je netradičný a originálny doplnok. Vyrobíte ho raz dva a môže poslúžiť aj ako pekný darček. Zdroj: BeCozi

Dečka

Chunky (teda mohutná) dečka hotová iba za 45 minút? Prečo nie. S týmto návodom to zvládnete aj vy. Jednoduchý a veľmi obľúbený návod od Simply Maggie vás prevedie ručným pletením chunky deky z hrubej vlny. My sme boli z tohto videa úplne nadšení a veríme, že vás osloví rovnako.

Predstavte si ten moment, keď sa počas studených zimných večerov zabalíte do vlastnoručne robenej dečky. Čaká vás pohodlie, radosť a pocit z dobre vykonanej práce. Zdroj: Simply Maggie

Štvorčeková dečka

Jedna dečka nikdy nestačí. A ak by sa vám náhodou klasický prepletaný vzor zunoval, vyskúšajte si ručnú výrobu dečky so štvorčekovým vzorom podľa šikovnej a skúsenej BeCozi. Mäkká deka s týmto vzorom je praktickým a estetickým doplnkom, ktorý perfektne doplní vašu rodinku teplých dečiek z merino vlny.

Štvorčekový vzor vytvoríte aj ručne. Pozrite si, ako na to v detailnom návode. Zdroj: BeCozi

Sveter

Ten najteplejší sveter na svete. Aj tak by sa dal popísať tento hrubý, mohutný a teplý sveter z merino vlny, ktorý si môžete vyrobiť len za pomoci svojich rúk. Takýto sveter je však mimoriadne špeciálny. A prečo? Lebo ho nebude mať každý a vy sa budete cítiť úplne výnimočne.

Ten najteplejší sveter na svete z merino vlny si môžete vyrobiť vlastnoručne. Že sa to nedá? Pozrite si návod a pustite sa do toho. Zdroj: BeCozi

Šál

Nekonečný šál, ktorý poskytuje nekonečné teplo. Práve takýto šál si môžete svojpomocne a vlastnoručne vyrobiť aj vy podľa jednoduchého návodu od ComfyWool. Po získaní základných zručností budete vyrábať šály jednoducho a rýchlo. Ďalší dobrý nápad na darček, čo poviete?

Šál patrí medzi základnú jesenno-zimnú výbavu. O dôvod viac vyrobiť si ho vlastnoručne a originálne. Zdroj: ComfyWool

Čiapka

Čiapky z hrubej vlny zažívajú svoj obrovský boom na celom svete. Samozrejme, nemôžeme sa čudovať. Takáto čiapka je nielen vysoko funkčný doplnok, ale aj módny a originálny kúsok, ktorý dokáže ozvláštniť každý outfit.

Pletená čiapka z hrubej vlny vyzerá veľmi netradične. Ak použijete pri výrobe cyklaménovú alebo ružovú proadzu, dokážete oživiť aj obyčajný a ponurý zimný outfit. Zdroj: BeCozi

Ak ihliciam predsa len neodoláte

Pre všetky popletky, ktoré si pletenie bez ihlíc nevedia predstaviť, tu predsa len máme malý bonus. Inšpirujte sa návodom na pletený sveter z hrubej merino vlny, ktorý si vyrobíte pomocou hrubých ihlíc.

Nádherný, ručne robený svetrík bude rozhodne tým najkrajším a najoriginálnejší kúskom vo vašom šatníku. Zdroj: GoodHousekeepingT


(Visited 9 514 times, 3 visits today)