fbpx

Napísal 12:12 Vlna inšpirácie

Aby boli nohy v teple: 5 najlepších návodov na štrikované ponožky

Deka, teplý čaj, dobrý film. Aj vám niečo na tejto dokonalej idylke nesedí? Veru áno. Chýbajú tam teplé pohodlné ponožky. A čo takto si nejaké vlastnoručne upliesť? Inšpirujte sa nasledujúcimi video návodmi.

Pletené ponožky patria medzi obľúbené a populárne kúsky, no ich výroba je o niečo náročnejšia. Návody sú pre všetky popletky, ktoré majú základy zvládnuté odpredu i odzadu. 

Ak si už na pletené ponožky trúfate, vyskúšajte si ich pletenie podľa podrobných návodov vo forme videa, podľa ktorých sa naučíte vyrobiť si pletené ponožky rýchlo, jednoducho a správne.

Jednoduchý návod na hrubé ponožky

Tento rýchly návod od iKNITS vás od začiatku až do konca prevedie tým, ako si upliesť hrubé pletené ponožky. Autorka sa zameriava na veľmi podrobné vysvetlenie jednotlivých krokov a v popise videa nájdete aj link na stiahnutie vzoru na pletenie. Ponožky upletiete pomocou troch obojstranných ihlíc s hrúbkou 9 mm.

Jednoduchý návod, ktorý si na Youtube získal mnoho fanúšikov. Preto si zaslúži aj miesto na našom mini zozname. Zdroj: iKNITS

Pletenie dvoch ponožiek naraz pomocou kruhových ihlíc

Pletenie dvoch ponožiek naraz? Verú, čítate dobre. Tie skúsenejšie z vás už vedia, čo máme na mysli. Ak si chcete upliesť dve ponožky naraz, potrebujete zvládnuť techniku pletenia pomocou magického kruhu. Ten si najjednoduchšie vytvoríte pomocou kruhových ihlíc, vďaka ktorým môžete tvoriť dve ponožky naraz. Príjemným bonusom je, že budú na vlas rovnaké a úplne identické.

Na pletenie dvoch ponožiek naraz sa najčastejšie používajú kruhové ihlice. Zdroj: VeryPink Knits

Podrobný návod na pletené ponožky s farebnou pätou a špičkou 

Tento návod od HookedOnTilly sa skladá z dvoch častí, keďže ide o krásne ručne robené pletené ponožky. Tie majú vkladanú farebnú pätu, špičku a vrchnú časť. Návod je skutočne náročný a určený pre skúsené popletky, ktoré zvládnu nielen ihlice, ale aj háčiky.

Časť 1:

V prvej časti nájdete návod na pletenie vrchnej a strednej časti ponožky. Zdroj: HookedOnTilly

Časť 2:

Druhá časť je zameraná na pletenie päty, dolnej časti ponožky a špičky. Zdroj: HookedOnTilly

Pletené ponožky s využitím obojstranných ihlíc

Obojstranné ihlice poznáme aj ako ponožkové ihlice, keďže sa najčastejšie využívajú práve pri pletení ponožiek. Video návod od Meanwhile, at the Castle je vizuálne krásny, jednoduchý a zároveň funkčný. Autorka vás prevedie pletením pnoožiek s využitím štyroch obojstranných ihlíc.

Vďaka tomuto podrobnému návodu zvládnete upliesť ponožky pomocou štyroch obojstranných ihlíc. Zdroj: Meanwhile, at the Castle

Hrubé farebné ponožky

Ďalší šikovný návod od VeryPink Knits, tentoraz s využitím dvoch typov a farieb priadze. Tento návod je o niečo jednoduchší ako predchádzajúci, takže veríme, že ho hravo zvládnete. Ide o pletenie s využitím troch bambusových a obojstranných ihlíc.

Ručné robené pletené ponožky môžete použiť aj ako perfektný darček pre celú rodinu. Zdroj: Knits
(Visited 6 929 times, 10 visits today)