fbpx

Napísal 11:58 Vlna inšpirácie

Vyberáme 10 najlepších video návodov na háčkované čelenky

Jeseň je ideálnym partnerom pre obľúbený a štýlový háčkovaný doplnok – čelenku. Ak je vám v čiapke príliš teplo a zároveň chcete mať zakryté uši, vyskúšajte si uháčkovať čelenku, ktorá túto funkciu spĺňa dokonale.

Tri tipy na začiatok

  • Vzor na háčkovanej či pletenej čelenke by mal byť dostatočne pružný, aby sa hotová čelenka mohla prispôsobiť nositeľke.
  • Ak si chcete byť stopercentne istí, že háčkovaná čelenka padne budúcej nositeľke dokonale, skúste si overiť potrebnú veľkosť, a to meraním. Prípadne môžete použiť aj tabuľku pre prepočet veľkosti háčkovanej čelenky.
  • Čelenka môže byť tesná alebo voľnejšia v závislosti od toho, aké pevné očká budete háčkovať. Šírku si taktiež môžete zvoliť ľubovoľne, uháčkujte si takú, aká vám vyhovuje.

Háčkovaná čelenka pre začiatočníkov (EN)

Aby ste si mohli uháčkovať vlastnú čelenku, je dôležité poznať základné skratky a prvé retiazky. Samotné háčkovanie čelenky už nie je zložité, no základné zručnosti budete určite potrebovať. Jednoduchý a veľmi podrobný návod nájdete nižšie, kde vás autorka videa prevedie jednotlivými krokmi háčkovania čelenky. Držíme palce.

Jednoduchý a podrobný návod, ideálny pre začiatočníkov.
Zdroj: BeeLoved Crochet

Vrkôčiková háčkovaná čelenka (EN)

Vrkôčiky sa stali populárnym vzorom, ktorý nájdeme takmer na každom módnom kúsku v jesennej a zimnej kolekcii. Tak prečo ho nepoužiť aj na háčkovanej čelenke? Vrkôčiková čelenka bude skvelým módnym doplnkom, zapletanie je jednoduché – stačí spojiť tri háčkované pásy a prepletať, prepletať, prepletať. A tadááá, vrkôčiková čelenka je na svete.

Vrkôčiky sa stali módnym vzorom typickým pre jesenné a zimné kolekcie. Zdroj: onevirtuouswoman

Háčkovaná čelenka s bublinkami (EN)

Bublinka sem, bublinka tam. A čo tak háčkovaná čelenka s bublinkami? S návodom od Happy Crochet Club zvládnete háčkovanie bublinkovej čelenky aj vy. Môžete háčovať menšie či väčšie bublinky v ľubovoľnom počte. Ak na začiatku s bublinkami nechcete experimentovať, postupujte podľa presného video návodu.

Bublinky oživia aj tú najjednoduchšiu háčkovanú čelenku.
Zdroj: Happy Crochet Club

Háčkovaná čelenka s hviezdičkovým vzorom (SK)

Prekrásny hviezdičkový vzor ukrytý v háčkovanej čelenke? So slovenským video návodom to zvládnete aj vy. Vzor je pekný, netradičný a vyzerá skvelo najmä pri hrubších typoch priadze.

Hviezdičkový vzor je vhodný skôr pre skúsenejšie popletky.
Zdroj: Urob si sám – DIY Slovak

Štýlová háčkovaná čelenka (EN)

Vyskúšajte si háčkovanie čelenky podľa populárneho a jednoduchého návodu. Takáto prekrásna čelenka môže potom zdobiť vaše jesenné outfity. A bude nielen krásna, ale aj praktická a funkčná.

Pre zmrzlíkov vyberte hrubšiu, kvalitnú a teplú priadzu, naopak, pre tých, ktorí teplé pokrývky hlavy nemusia, zvoľte tenšiu priadzu a háčkujte “vzdušnejšie” – vytvárajte menej upnutý vzor.
Zdroj: Stitch Stitch Boom

Viacfarebná čelenka (SK)

Uháčkujte si jednoduchú viacfarebnú čelenku. Veľkosť čelenky si môžete prispôsobiť podľa seba – môžete háčkovať čelenku pre malú princeznú, tínedžerku či pre dospeláčku. Bonusom je, že návod je v slovenčine.

Ak chcete, aby bola čelenka viacfarebná, inšpirujte sa rôznymi kreatívnymi návodmi. Napríklad takýmto.
Zdroj: Urob si sám – DIY Slovak

Prepletená čelenka (EN)

Krásna háčkovaná čelenka s prepletenou časťou v strede je originálna a šýlová. Netradičné prevedenie tejto háčkovanej čelenky zvládnete s video návodom od Claudetta Crochet jednoducho aj vy v pohodlí domova.

Aby háčkovaná čelenka nebola iba “nuda”, môžete z nej vytvoriť originálny a netradičný doplnok pomocou prepletania v strednej časti.
Zdroj: Claudetta Crochet

Háčkovaná čelenka so vzorom čipky (EN)

Čelenka, ktorá vyzerá ako háčkovaná dečka. Aj ta sa dá nazvať návod na háčkovanú čelenku so vzorom čipky od Happy Crochet Club. Cez väčšie medzierky vás možno trošku prefúkne, takže táto čelenka je skôr módny ako funkčný doplnok. Prvé jesenné dni plné slniečka a bez vetra táto čelenka však zvládne hravo.

Čipka sa pevne udomácnila vo svete oblečenia a doplnkov. O dôvod viac pustiť sa do háčkovania.
Zdroj: Happy Crochet club

Háčkovaná čelenka hotová za 20 minút (EN)

Uháčkovať si čelenku za 20 minút? Žiadny problém. S návodom od Kin Community to stíhate popri rannej káve. Samozrejme, za 20 minút to stíhajú tie najskúsenejšie poplepetky. Zároveň je to skvelá výzva aj pre začiatočníčky.

Ranná káva a hotová háčkovaná čelenka? S týmto návodom to stihnete za 20 minút.
Zdroj: Kin Community

Teplučká háčkovaná čelenka (CZ)

A napokon tá najteplejšia a najhrubšia. Ideálna na chladné jesenné dni, keď zima číha priamo za rohom a hrubá čiapka kýva zo skrine. Uháčkujte si teplučkú a mäkkú čelenku, ktorú využijete práve počas najchladnejších dní. Vaše uši sa vám poďakajú.

Ak sa rozhodujete, ktoré čelenky by ste si mali uháčkovať, na svoj zoznam pridajte aj teplučkú a hrubú čelenku na chladné dni.
Zdroj: Udělej si sám – DIY Czech

(Visited 23 065 times, 1 visits today)