fbpx

Napísal 10:58 Vlna inšpirácie

5 video návodov na pletené svetre, ktoré nikdy nevyjdú z módy

Svetríky, pulóvriky, kardigány. Milujeme ich všetky – veľké, malé, voľné, obtiahnuté, hrubé i tenké, z mäkkučkej vlny či z ľahučkej priadze. Upleťte si doma pletené svetre, ktoré budú stále moderné, nadčasové a vítané v šatníku žien i mužov.

Pulóver s véčkovým výstrihom

Nestarnúca klasika, ktorá nevyjde nikdy z módy. Pletený pulóver s véčkovým výstrihom patrí medzi dlhoročné stálice, našiel si svoje pevné miesto v šatníku každej ženy a aj niektorých pánov. Viacfarebný, jednofarebný, dlhý či krátky – existujú rôzne variácie, no základom ostáva jediné – véčkový výstrih.

Ak si túžite podobný sveter upliesť, zvoľte kvalitný typ priadze, na zimu hrubší a teplý, na jeseň a na jar si môžete zasa upliesť svetrík z ľahučkej, tenkej priadze.

Nesmrteľný rolák

Zima, vietor a mráz nás takmer vždy prinútia siahnuť aj po rolákoch, ktoré sa stali povinnou výbavou nášho šatníka vďaka svojej praktickosti. Veľký návrat momentálne zažívajú tenké roláky, no nezavrhnite ani hrubšie a pletené kúsky. Jeden si môžete vyskúšať aj upliesť, je to jednoduché a podľa návodu od @withwendy to zvládnete ľavou zadnou.

Pri pletení roláku pokojne zvoľte jemný typ priadze v kombinácii s oversize strihom. Rolák bude nielen pohodlný, ale aj moderný.

Kardigán na všetky spôsoby

V minulosti boli populárne kardigány s gombíkmi, dnes sa zasa častejšie stretnete s tými bez gombíkov. Kardigány sú veľmi efektné, moderné a funkčné kúsky oblečenia. Ak máte radi pri obliekaní voľnosť a vzdušnosť, upleťte si svoj vlastný v pohodlí domova. Aj tu momentálne letí trend oversized, takže si rovno pripravte viac priadze a pustite sa do pletenia podľa šikovného návodu od @iKNITS.

Inšpirujte sa jednoduchým návodom, podľa ktorého zvládnu pletenie kardigánu aj začiatočníci.

Sveter so zipsom

Upleťte si modernejšiu verziu svetra so zipsom, ktorý siaha iba do polovice tela, alebo pridajte zips na jedno či obe ramená. Svetre s klasickými celými zipsami sa totiž zo šatníkov vytratili a nahradili ich modernejšie s kratším zipsom. Takéto typy svetrov sa veľmi hodia najmä pánom. Môžete tak pre manžela, priateľa či ocina vyrobiť jedinečný handmade darček.

Upleťte si sveter a pridajte k nemu polovičný zips. Ako na to vám prezradí VeryPink Knits v skvelom videonávode.

Voľný sveter (riadke stehy)

Navonok zanedbaný look je dnes veľmi populárny a pohrať sa s dizajnom inak nežne pôsobiaceho svetra je príjemné osvieženie. Upleťte si svetrík, pri ktorom použijete voľné stehy, oversized veľkosť, voľné a padavé línie a k tomu hrubšiu priadzu.

Inšpirujte sa výborným a podrobným videonávodom od iKNITS, kde nájdete rôzne užitočné rady, ako si takýto voľný sveter môžete upliesť aj vy.

Extra tip: Svetrové šaty

Pletené šaty sú čoraz populárnejšie, keďže je možné vynosiť ich aj počas chladnejších dní a škaredého počasia. Výborne sa hodia ku čižmičkám na opätku. Aby ste zvýraznili svoju siluetu, použite opasok, ktorý pleteným šatám dodá ten správny šmrnc. Vyhrať sa môžete napríklad s dizajnom rukávou či dekoltom.

Podľa jednoduchého návodu od Annoo Crochet Designs si upleťte krásne šaty s ľubovoľným výberom priadze či potrebnej veľkosti.
(Visited 23 155 times, 2 visits today)