fbpx

Napísal 17:04 Vlna inšpirácie

5 dôvodov, prečo si na pletenie a háčkovanie vybrať priadzu Himalaya Dolphin Baby

Desiatky farieb a jedna krajšia ako druhá. Okrem širokého výberu farieb sa nám na priadzi Himalaya Dolphin Baby páči to, že drží svoj tvar a dá sa využiť na mnoho skvelých vecičiek.

Trvácny materiál

Umelé vlákna majú minimálne toľko výhod ako tie prírodné. Svedčia o tom napokon aj benefity polyesterových priadzí, ktoré sú v porovnaní s prírodnými oveľa odolnejšie voči mechanickému poškodeniu.

Okrem toho nesmieme zabudnúť ani na odolnosť voči vysokým teplotám. Takže ak dáte oblečenie z polyesterových vlákien prať na vyššiu teplotu, materiál sa nezrazí.

Pri 100-percentnom polyestere, z ktorého sa vyrába aj priadza Himalaya Dolphin Baby, rovnako platí, že je elastický a zároveň drží tvar.

Môžete ho teda naťahovať, vlákno sa vždy vráti do svojej pôvodnej polohy a ani po čase nebude vyzerať opotrebovane.

Multifunkčné využitie

Keďže polyester je mimoriadne pevný, vyrábajú sa z neho tenké priadze aj hrubé laná. Pri oboch typoch vlákien môžeme hovoriť o rovnakej pevnosti. No a keďže vlna Himalaya Dolphin Baby patrí hrubým priadzam, nehrozí, že by sa roztrhla.

Vďaka svojej pevnosti a mnohým iným prednostiam je vhodná na výrobu rôznych vecičiek. Môžete z nej upliesť detské svetríky, kabátiky, čiapky. Takisto ju využijete aj na oblečenie pre dospelákov. Môžu to byť kardigany, šály, svetre či klobúky.

O všestrannosti priadze Himalaya Dolphin Baby svedčí tiež to, že sa popri odevoch hodí aj na praktické bytové doplnky (deky, vankúše) či hračky a bábiky.

Nadčasové farby

Vedeli ste, že farbami tohto roka sú koralová ružová, šafranovožltá alebo džínsová modrá?Tieto odtiene patria k aktuálnym trendom. No zároveň sú také nadčasové, že si ich dáte na seba aj o pár rokov.

A ak si chcete nejaké kúsky v takýchto nadčasových farbách uháčkovať alebo upliesť, poobzerajte sa po priadzi Himalaya Dolphin. V obchodíku Mimib.sk ju nájdete v 60 farebných odtieňoch.

Medzi inými sú to už spomínaná koralová ružová, bledá modrá alebo pastelová žltá.

Vyznávači výrazných farieb sa zas môžu poobzerať po cyklámenovej, svetlej tyrkysovej alebo elektrickej ružovej.

Ak si, naopak, potrpíte na niečo neutrále, aj pre vás máme zopár tipov. Takou bielou, svetlou sivou, orieškovohnedou alebo smotanovou nikdy nič nepokazíte.

Príjemná na dotyk

Už na prvý pohľad je vám zrejme jasné, že priadza Himalaya Dolphin Baby nie je len pekná, ale aj veľmi pohodlná. Polyesterové vlákno pripomína plyš, vďaka čomu sa vyznačuje mäkkosťou a nadýchanosťou.

Nemusíte sa teda obávať, že by vás kúsok, ktorý si z priadze uháčkujete alebo upletiete, škriabal. Práve naopak. Vlna je príjemná na dotyk, a preto je vhodná aj na detské úplety pre bábätká a batoľatá.

Nadčasovú pastelovú žltú môžete použiť pre dievčatá aj chlapcov. Kúpite ju na e-shope Mimib.sk.

Na oblečenie do chladných dní

Pravdepodobne tušíte, že viac ako na letné kúsky sa priadza Himalaya Dolphin Baby hodí na zimné vecičky. A to najmä preto, že ide o hrubú priadzu, ktorá vás príjemne zahreje. Navyše, keď sa telo pod ňou spotí, nebudete sa cítiť nepohodlne. Výhodou polyesteru je totižto schopnosť absorbovať vlhkosť

A aj keď sme to už raz spomínali, predsa zopakujeme, že s touto hrejivou priadzou si uháčkujete svetre, kardigany, šály, čiapky či deky. Rovnaké vecičky môžete zhotoviť aj v menších rozmeroch pre vaše detičky.

Na záver jedna užitočná rada. Ak chcete priadzu Himalaya Dolphin Baby využiť na háčkovanie, prichystajte si háčik veľkosti 4,5 mm. Popletky, ktoré viac štrikujú, by zas mali mať poruke ihlice veľkosti 6,5 mm.

(Visited 5 026 times, 1 visits today)