fbpx

Napísal 17:00 Vlna inšpirácie

Vyberáme 5 nádherných inšpirácií na jesenné pletenie a háčkovanie

Pletenie a háčkovanie sú ideálne aktivity, ktorými si môžete vyplniť jesenný deň či večer. Pripravte si teplý čaj a prečítajte si jesenné inšpirácie, vďaka ktorým si môžete vytvoriť originálne dekorácie či vlastné módne kúsky.

Háčkované tekvičky

Rozkošné, praktické a nielen na jeden rok. Tekvičky, ktoré vydržia skutočne dlho, si môžete jednoducho uháčkovať. Stačí vám dobrý návod, trpezlivosť, kvalitný háčik, priadza a môžete sa do toho pustiť.

Vyberte si kvalitný materiál a farbu priadze, ktoré vám tekvičky čo najviac pripomínajú. Tekvičky vám potom budú slúžiť dlhé roky. Môžete ich zakomponovať do vašich jesenných dekorácií alebo ich môžete darovať niekomu, kto miluje tekvice.

Pri háčkovaní tekvičiek sa môžete inšpirovať viacerými návodmi, ako na to.

Čiapka a šál

Na našom malom zozname jesených inšpirácií nemôžu chýbať čiapka a šál. Samozrejme, s prvým jesenným slnkom prichádza aj jesenný vietor, ktorý býva studený a môže potrápiť aj vaše zdravie. Práve preto sa začnite chrániť čiapkou a šalom, ktoré si nemusíte iba kupovať.

Hľadáte ideálny darček pre blízkeho? Môžete mu vyrobiť krásnu, ručne pletenú čiapku a šál.

Pokojne si zvoľte aj tenší, prípadne menej teplý typ priadze, z ktorej si čiapku a šál upletiete. Vyberte si napríklad typické jesenné farby – bordovú, horčicovú, army zelenú a upliesť si vlastné teplé jesenné kombo. Prípadne si kúsky nakombinujte tak, aby sa vám hodili aj k háčkovanému ruksačiku. Farba, štýl, vzor i prevedenie – je to len a len na vás.

Môžete si upliesť čiapku a šál, ktoré budú v rovnakých farbách a rovnakým štýlom.

Háčkovaný ruksačik

Milujete háčkovanie a módu? Uháčkujte si niečo, čo budete môcť nosiť stále a čo sa stane vaším každodenným doplnkom. Môže ním byť napríklad praktický ruksačik. Bude originálny a nenapodobiteľný, navyše dokonale doplní vaše jesenné a zimné outfity.

Samozrejme, vyrobiť si háčkovaný ruksačik nie je úplne najjednoduchšie, chce to vaše skúsenosti a zručnosť. Nezabudnite na kvalitný typ priadze, pevné dno a detailný návod, podľa ktorého budete pri háčkovaní postupovať.

Prekrásny háčkovaný ruksačik sa stane originálnym jesenným doplnkom.

Teplá deka

Zima sa pomaličky vkráda aj do bytov a domov a nie je nič príjemnejšie ako prísť domov, uvariť si voňavý čaj a “šupnúť” sa pod deku. O to viac, ak ste si vysnívanú deku urobili vy sami.

Vlastnoručne pletená deka sa stane vaším najlepším kamarátom počas jesene a zimy. Šikovne poslúži aj ako bytová dekorácia.

Upliesť si deku je pomerne jednoduché, keďže ide o pletenie v jednej línii, pri ktorom pletiete pomocou dvoch ihlíc hladko-obratko. Môžete si vybrať rôzne priadze – napríklad hrubú vlnu a kombinovať viacero pekných a teplých jesenných farieb. Nebojte sa ani hrubších typov priadze, vaša deka bude vyzerať ešte teplejšie a pohodlnejšie.

Upleťte si deku, ktorá sa stane tým najlepším jesenným spoločníkom.

Dekorácie – háčkovaný venček či listy

Ak patríte medzi milovníkov sezónnych a originálnych dekorácií, máme pre vás jednoduché riešenie. Uháčkujte si jesenný veniec a listy, z ktorých si môžete pripraviť dekoráciu na dvere, do zimnej záhrady či do vašej obývačky.

Háčkovaný veniec si vyrobíte veľmi jednoducho. Zakúpte si základný rám venca, uháčkujte si jeho “vonkajší” obal a pridávajte dekorácie, ktoré na vašom jesennom venčeku nesmú chýbať. Listy, kvety, mini tekvičky, šípky či iné plody. To všetko si môžete uháčkovať a vytvoriť si originálnu jesennú výzdobu.

Prekrásne háčkované listy poslúžia ako originálna jesenná výzdoba. Zdroj: etsy.com
Háčkovaný veniec? S jednoduchým návodom to bude hračka.

A aké háčkované či pletené jesenné kúsky sa podarilo vytvoriť vám? Pochváľte sa vašimi dielkami v komentároch pod článkom.

(Visited 3 962 times, 1 visits today)