fbpx

Napísal 10:40 Vlna inšpirácie

6 háčkovaných vecičiek, na ktoré v kuchyni nedáte dopustiť

Podložky pod šálky, handričky, utierky či nákupné tašky. Aj vaša kuchyňa môže žiariť farbami, vzormi a hlavne láskou, ktorú popri háčkovaní vložíte do každého jedného očka. V článku vám ukážeme, ako si vyrobiť háčkované veci, ktoré sa vám v kuchyni vždy zídu.

Háčkované handričky/utierky

Správna gazdinka a správny gazda má v kuchyni vždy po ruke jedno – handričku alebo utierku. A aby boli nielen funkčné, ale aj krásne, môžete si ich uháčkovať aj doma.

Háčkované handričky sú veľmi originálne, čo poviete?

Podľa jednoduchého návodu to zvládnu nielen skúsené popletky, ale aj začiatočníčky, a to rýchlo a jednoducho. Bonusom je, že si takéto utierky môžete farebne prispôsobiť presne podľa vášho gusta.

Jednoduchý návod na háčkované utierky od popletky Fiber Flux.

Utierky s háčkovaným lemom

Ako vylepšiť obyčajnú a nie príliš peknú utierku? Veľmi jednoducho, pridajte k nej háčkovaný lem. Pripravte si ľubovoľný vzor, ktorým by ste chceli utierku olemovať, zapíšte si jednotlivé rozmery utierky a pustite sa do háčkovania.

Utierku môžete ukončiť háčkovaným lemom z ľubovoľnej priadze, avšak pevné typy sú vhodnejšie. Zdroj: pinterest.com

Napokon lem prichyťte priamo k utierke. Nezabúdajte na to, že takúto utierku môžete prať len veľmi opatrne. Ak by ste ju predsa len nechceli zašpiniť, ponechajte si utierku ako originálnu kuchynskú dekoráciu.

Podľa tohto video návodu si môžete vyrobiť krásny háčkovaný lem na akúkoľvek utierku.

Háčkovaná nákupná taška

O tom, že sú plastové tašky nepotrebné, už ani nebudeme hovoriť. Skúste si namiesto toho vyrobiť háčkovanú nákupnú tašku, ktorá vyzerá ako sieťka.

Takáto taška je nielenže ekologickou, ale aj krajšou voľbou. Môžete si uháčkovať jednoduchú sieťku alebo sa s dizajnom nákupnej tašky viac pohrať a pretvoriť ju na originálny doplnok.

Obrovským bonusom je, že si môžete vyrobiť rôzne tašky – od najmenšej po najväčšiu, v rôznych farbách, pre celú rodinu či pre kamarátov.

Ak chcete nahradiť aj klasické plastové vrecká, uháčkujte si mini sieťkové verzie, ktoré použijete na nákup ovocia a zeleniny bez toho, aby ste museli používať jednorazové plastové vrecká.

Háčkovaná nákupná taška je nielen pekná, ale aj praktická a ekologická.

Podložka pod čajník

Podložka pod čajník, tanier, hrniec či jednoducho kuchynská podložka dokáže plniť praktickú i dekoračnú úlohu.

Ak milujete čaj či kávu, tak ste sa pravdepodobne párkrát zamysleli nad tým, kam položiť horúcu kanvicu. Utierky sú často špinavé alebo mokré, no vy chcete servírovať horúce nápoje štýlovo a vyhnúť sa akémukoľvek poškodeniu nábytku. Podložka pod čajník je v tomto prípade ideálne riešenie.

Väčšia háčkovaná podložka môže poslúžiť aj ako dekorácia na vašom kuchynskom stole.

Tvary, farby a vzory vyberajte tak, aby sa vám hodili k vybaveniu kuchyne, prípadne k vášmu čajovému/kávovému servisu.

Veľkosť závisí od toho, kde bude podložka položená a aká bude jej úloha – dekorácia na veľký stôl, maličký stôl pre dvoch, podložka pod kanvicu na čaj či na tácku?

Podložky pod poháre a šálky

Na našom zozname, samozrejme, nemôžu chýbať podložky pod poháre a šálky, ktoré sú spomedzi háčkovaných vecí v kuchyni jednoznačne najpopulárnejšie. Tu sa skutočne vzorom, farbám, veľkosti, prevedeniu a počtu nikdy medze nekladú.

Štvorčeky, kruhy, ovály, jednofarebné, viacfarebné, srdiečkové, kvetinové a stovky ďalších. Podložky pod poháre a šálky sú dokonalá ukážka kreativity a originality.

Háčkované podložky pod poháre a šálky sú populárne všade vo svete, o čom svedčí aj fakt, že na Youtube nájdete tisícky video návodov, vďaka ktorým si môžete uháčkovať aj vy tie vlastné, iné, ručne a s láskou robené.

Veríme, že vám s pomocou tohto návodu háčkovanie podložiek pôjde ručne zručne.
(Visited 5 499 times, 1 visits today)