fbpx

Napísal 14:04 Popletky

Ryan Gosling či Meryl Streep. Pozrite sa, ktoré známe osobnosti prepadli háčkovaniu a pleteniu

Prvá dáma USA, členka kráľovskej rodiny a mnoho slávnych herečiek. Cestu k háčkovaniu a pleteniu si našli aj tieto známe osobnosti. Povedali by ste to o nich?

Ryan Gosling

Keď Ryan Gosling točil v roku 2007 film Lars and the Real Girl, počas jednej scény sa ocitol v miestnosti so staršími dámami, ktoré štrikovali. Nakrúcanie tejto scény trvalo celý deň.

Takže aby popri točení zabili čas, ženy ho učili pliesť. Herec si aktivitu pochvaľuje a podľa neho šlo o jeden z najoddychovejších dní v jeho živote.

Ryan Gosling. Zdroj: Shutterstock

Ak by som si mal navrhnúť môj perfektný deň, vyzeral by takto. A nakoniec z toho aj niečo máte. Vytvoríte pekný darček. Pre niekoho, kto má rád nezvyčajné veci, vyrobíte pletenú šatku.“

Eleanor Roosevelt

Eleanor Rooseveltová vedela šiť a pliesť, už keď mala šesť rokov. Vychovávateľka ju nechávala zašívať ponožky a keď sa jej to nedarilo, musela prácu prerábať. Po tom, ako sa stala manželkou politika a neskôr prvou dámou v USA, pleteniu úplne prepadla.

Zatiaľ čo jej manžel Franklin Roosevelt rokoval s členmi Demokratickej strany, Eleanor si krátila čas štrikovaním. To isté robila počas politických zhromaždení, po formálnych večierkoch, v lietadle či vo vlaku, ale aj na rodinných stretnutiach.

Eleanor Roosevelt, Washington DC, Jún 2, 1936. (Zdroj: Underwood Archives/Getty Images), Pieceworkmagazine.com

Zaujímavosťou je, že Eleanor Roosveltová okrem detských vecičiek a svetrov vyrábala aj oblečenie pre vojakov.

V národnom historickom centre The Home of Franklin D. Roosevelt, ktoré sídli v New Yorku, je uložený zelený vojenský sveter pre Joa Lasha. Správkyňa centra Mary Ann Colopy hovorí, že nedávno sa našli aj originálne návody na pletenie rukavíc. A tie patrili Eleanor Rooseveltovej.

Demi Lovato

Moderátorka Arianna Huffington sa s Demi Lovato rozprávala nielen o hudbe či duševných chorobách, ktorými speváčka prešla. Reč prišla aj na trávenie voľného času. „Čo robím, keď sa nudím? Vezmem do rúk telefón namiesto toho, aby som si užívala atmosféru a veci okolo seba,“ povedala speváčka v rozhovore z roku 2017.

Lovato sa teda rozhodla tento návyk odstrániť a sledovanie telefónu vymenila za pletenie. Dôkazom toho je fotografia z jej Instagramu, na ktorej sa počas letu venuje práve štrikovaniu.

Demi Lovato. Zdroj: Magazine.knitcrate.com

Vanna White

Televízna moderátorka Vanna White mala päť rokov, keď ju babička naučila háčkovať. Na pár rokov sa ručným prácam prestala venovať. No v čase, keď začala moderovať reláciu Wheel of Fortune, sa k háčkovaniu opäť vrátila. „Moja kaderníčka háčkovala detskú prikrývku pre jej bábätko. Vtedy ma to znova chytilo a už nikdy som s háčkovaním neprestala,“ uviedla pre portál Southern Living.

Vanna White. Zdroj: Amanda Friedman via Aarp.org

Medzi obľúbené kúsky známej moderátorky patria detské prikrývky a prikrývky v štýle afghan. Ako sama hovorí, vychutnáva si aj nakupovanie priadze. „Keď idem do obchodu s priadzami, bláznim. Mohla by som výberom farieb tráviť hodiny. Milujem to a robí ma to šťastnou.“

Okrem toho, že sa Whiteová venuje háčkovaniu, v spolupráci s Lion Brand Yarn navrhla aj niekoľko vlastných priadzí. Z ich predaja ide časť na podporu detskej nemocnice St. Jude Children’s Research Hospital v Memphise.

Krysten Ritter

Ak poznáte seriály Jessica Jones alebo Perníkový tatko (v origináli Breaking Bad), herečka Krysten Ritter vám bude povedomá. A popri tom, že vyniká v herectve, jej ide aj pletenie. Dôkazom toho je spolupráca s portálom We Are Knitters, ktorý ju požiadal o niekoľko jej návodov.

Tak ako iné popletky, aj Krysten Ritter hľadá inšpiráciu na Instagrame a YouTube. Návody si však rada prispôsobuje a vyrába vecičky, ktoré by sama chcela nosiť. Často štrikuje svetre, niekedy sa dokonca stáva, že má začatých niekoľko kúskov naraz.

Krysten Ritter. Zdroj: Instagram/therealkrystenritter

Keď sa jej Karen Dunn z magazínu Mollie Makes pýtala, ako sa k pleteniu dostala, odpoveď vás zrejme neprekvapí.

Moja stará mama bola vášnivou pletiarkou a ona ma to naučila, keď som bola malá. Ako dvadsaťročná som zvykla pliesť v metre, keď som cestovala na konkurzy. K pleteniu som sa znova dostala až o niekoľko rokov neskôr. V tom čase popri upratovaní šatníka našla ihlice a ostatné náčinie.“ 

Stačilo niekoľko videí na YouTube a herečka sa opäť dostala do cviku.

Kate Middleton

Keď vojvodkyňa z Cambridgu v roku 2013 čakala princa Georga, chcela pre bábätko upliesť sveter. Niečo sa jej podarilo zhotoviť, no ako sama povedala, nejde jej to úplne od ruky. „Snažila som sa, ale som zlá. Mala by som požiadať o nejaké rady.“

Kate Middleton. Zdroj: Dailystar.co.uk

Vojvodkyňa uplietla sveter spolovice a potom sa kúsok poškodil. Či sa pletenie doučila a venovala sa mu aj neskôr, nie je známe. Podľa nej však ide o úžasnú zručnosť.

Meryl Streep

Žijem veľmi nenápadný život. Milujem, keď môžem sedieť v obývačke a pliesť. Alebo čítať knihu či variť. Som veľmi skromný človek.“ Toto o sebe povedala herečka Meryl Streep, ktorá takisto patrí k populárnym popletkám, ktoré prepadli štrikovaniu a háčkovaniu.

Podobne ako mnohé iné herečky, aj Meryl Streep si ručnými prácami kráti čas počas nakrúcania. Tejto aktivite venuje toľko času, že dokonca k pleteniu motivovala aj kolegyňu Amy Adams.

Meryl Streep. Zdroj: Shutterstock

Napokon jedna zaujímavosť – Meryl Streep svoje kúsky aj nosí. Šál, ktorý mala na sebe jej postava vo filme Pochybnosti (v origináli Doubt), si zhotovila sama.

Julia Roberts

Julia Roberts sa v niečom náramne podobá na Meryl Streep. Ako sama tvrdí, nevyhľadáva večierky a najviac ju napĺňa súkromný život v spoločnosti detí a manžela. Herečky však majú okrem skromnosti aj ďalšiu spoločnú črtu, a tou je záľuba v pletení.

Robertsová sa namiesto relaxu venujte tejto aktivite a rada vylepšuje svoje vzory. Kúsky vyrába nielen pre seba, ale aj pre manžela a deti.

Julia Roberts. Zdroj: Shutterstock

Na záver drobná pikoška. Herecký kolega Tom Hanks počas natáčania filmu Larry Crowne obrátil pletenie na žart. Ako? Kúpil desiatky priadzí a ihlíc a nahovoril členov štábu, aby počas toho, ako herečka točila scénu, začali pliesť. 

Keď sa Julia Roberts vrátila do zákulisia, našla 65 mužov, ako skúšajú základné stehy. Ako sa Tomovi Hanksovi žart podaril, uvidíte v tomto videu.

(Visited 3 365 times, 1 visits today)