fbpx

Napísal 14:34 Vlna inšpirácie

Týchto 5 bizarných kúskov dokazuje, že v háčkovaní sa fantázii medze nekladú

Háčkovanú fľaštičku na materské mlieko či cumlík asi nevyužijete. Vecičky vám však poslúžia ako nevšedná dekorácia či hračka. To isté platí aj ďalších bizarných háčkovaných kúskoch, ktoré si ukážeme v tomto článku.

Háčkované sochy

Zatiaľ čo v skutočnosti ide o známe monumenty, háčované verzie pôsobia skôr zábavne. Hovoríme o napodobeninách sôch – a to napríklad americkej Sochy slobody či Venuše z Willendorfu.

Ak by ste sa predsa rozhodli, že si chcete niečo takéto uháčkovať, inšpirujte sa popletkou Trishou. Tá na svojom blogu zdieľala práve návod na háčkovanú Venušu z Willendorfu.

Pánske spodné oblečenie

Háčkované sochy sa dajú použiť len ako dekorácia. No háčkované pánske oblečenie môže mať svoje využitie. Samozrejme, len v prípade, ak ide o veci ako svetre, rukavice alebo čapice. Ak partnerovi uháčkujete slipy alebo kraťasy, je otázne, či sa poteší.

Zdroj: Stuff.co.nz

Ak však máte radi recesiu a obdarovaný muž takisto, pokojne mu s humorom jeden takýto kúsok zaobstarajte.

Hamburgery a iné pochúťky

Skôr úsmevnými, než divnými sú háčkované jedlá. Ako príklad uvádzame hamburger, hranolčeky, koláče, ovocie či kurča. Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, takéto kúsky môžete využiť na viacero spôsobov.

Keď už nič iné, háčkovaný donut môžete použiť ako kľúčenku.

Poslúžiť vám môžu ako modely, pomocou ktorých detičkám vysvetlíte, aké poznáme ovocie a zeleninu. Alebo im ich rovno nechajte a nahraďte nimi plastové hračky, ktoré by mohli byť zdraviu škodlivé.

Rovnako si vieme predstaviť, že také háčkované jabĺčka alebo hrušky dokonale skrášlia kuchyňu, konferenčný stolík či priestory na chalupe.

V spojitosti s háčkovaným ovocím už len dodáme, že sa často zhotovuje metódou amigurumi.

Na háčkovanie takéhoto „chutného“ ovocia budete okrem bavlnenej alebo akrylovej priadze potrebovať aj duté vlákno. Všetko toto náčinie a doplnky kúpite aj online v galantérii Mimib.sk.

Obleky na celé telo

Vyrábanie celotelových kúskov je skôr typické pri pletení. No ani pri háčkovaní sa fantázii medze nekladú. Preto nesmú v tomto zozname chýbať celotelové háčkované odevy, ktoré majú slúžiť ako zábavný kúsok.

Na bežné nosenie neposlúžia hlavne kvôli tomu, že sú nanajvýš nepraktické a často až príliš výstredné.

Praktické vecičky, ktoré sa vám (ne)zídu

Je pravda, že počítač alebo zubnú kefku používame každý deň. No ako nám poslúžia v háčkovanej verzii? V tomto prípade ide o vtipnú dekoráciu alebo ešte vtipnejšiu recesiu.

Za milé a zábavné považujeme aj napodobeniny detskej fľaštičky s cumlíkom. Obe tieto vecičky sa háčkujú amigurumi technikou.

A hoci ich v skutočnosti nepoužijete, môžete ich mať ako dekoráciu v detskej izbe alebo hračku pre deti. Ak si chcete fľašku s cumlíkom zhotoviť, uvádzame podrobný návod, ktorý pôvodne zverejnil web Let’s Chrochet.

Zdroj: Letscrochet.org

A aký najbizarnejší kúsok ste doposiaľ uháčkovali vy?

(Visited 2 533 times, 1 visits today)